top of page

Windows Defender Kapatma

Güncelleme tarihi: 16 Nis 2022


Windows 10’da Microsoft Defender Anti-virüs, bilgisayarınızı ve dosyaları istenmeyen virüs, fidye yazılımlarından, casus yazılımlardan ve diğer kötü amaçlı yazılım türlerinden ve ayrıca siber punklardan korumak için doğrudan sistemde oluşturulmuş kötü amaçlı yazılımdan koruma hizmetidir. Bilgisayar sistemleri için en iyi anti-virüs yazılımı seçenekleri arasında kabul edilse de, onu kalıcı olarak devre dışı bırakmak isteyebileceğiniz senaryolar bulabilirsiniz.


Örneğin, bireysel faktörler için güvenlik ve güvenlik çaresini beğenmezseniz, sistem kurulumlarını anti-virüslere aykırı olarak değiştirmek zorunda kalırsanız veya ağa bağlanmayacak bir araç kurmak zorunda kalırsanız, bunun yanı sıra güvenlik bir endişe değil. Veya bir ağ yöneticisiyseniz ve ayrıca şirketin belirli bilgisayar sistemlerindeki planlarına uymanız gerekiyorsa.

Windows 10, Microsoft Defender Antivirus’ü kaldırmak için bir alternatif içermese de, Team Plan’ı kullanarak seçeneği kalıcı olarak devre dışı bırakmak veya bir üçüncü taraf çözümü monte etmek mümkündür. Veya aynı şekilde, Windows Güvenlik ve güvenlik uygulamasını kullanarak antivirüsü geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz.


Bu Windows 10 kılavuzunda, Microsoft Defender Antivirus’ü bilgisayar sisteminizde kalıcı olarak (veya anlık olarak) devre dışı bırakmak için çeşitli yöntemlerle sizi kesinlikle gezdireceğiz.Windows Defender Kapatma


Windows Güvenlik ve Güvenliği kullanarak Microsoft Defender Anti-virus’ün tam olarak nasıl devre dışı bırakılacağı Antivirüs bir uygulama veya kuruluma daha aykırıysa, Microsoft Protector Antivirus’ü kalıcı olarak devre dışı bırakmanız gerekmez. Sadece işlevi geçici olarak kapatmanız yeterlidir.

Windows 10’da gerçek zamanlı antivirüs korumasını kısaca devre dışı bırakmak için şu eylemlerden yararlanın:

1.Başlat’ı açın. 2.Uygulamayı açmak için Windows Güvenliği ve güvenliğini arayın ve önde gelen sonuca tıklayın. virüs ve tehdit savunması’na tıklayın. 3.”Virüs ve tehdit koruması ayarları” alanı altında, Kurulumları yönet seçeneğini tıklayın. 4.Microsoft Defender Anti-virus’ü kısa süreliğine devre dışı bırakmak için Gerçek zamanlı koruma geçiş anahtarını kapatın.Bilgisayar sistemini yeniden başlattıktan sonra, antivirüs kesinlikle bir kez daha otomatik olarak etkinleştirilecektir. Veya yukarıda açıklanan aynı yönergeleri kullanabilirsiniz, ancak 5. adımda Gerçek zamanlı koruma geçiş düğmesini açmak için ona bakın.

Bu kalıcı bir seçenek değildir, ancak sistem değişiklikleri yapmak veya program yüklemek için savunmayı devre dışı bırakmak için en iyi alternatiftir.14 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page