top of page

Yazılımcıların İzlemesi Gereken 9 Film 2021

Çünkü bir iş için gereğinden fazla vakit ayırmak o işi kaliteli hale getirmiyor. Bazen rahatlamak çok önemli. Kitap okuyabilirsiniz, koşuya çıkabilirsiniz (Maskeeeee!😷) veya film izleyebilirsiniz.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

İÇERİK DETAYI

Covid-19’un geçmek bilmediği bu dönemde çoğumuz evde oturuyoruz. Sürekli ev içinde olmak biraz motivasyon kaybına yol açtığını düşünüyorum. Özellikle bu durum bende şu şekilde işliyor : “Ya evdeyim neden yeni şeyler öğren miyim? Neden sürekli kod yazmadan duruyorum ki?” sorular ile kendimi sürekli kodların içinde buluyorum. Bu durum ne kadar doğru?

Bence çok sağlıklı bir durum değil!

Çünkü bir iş için gereğinden fazla vakit ayırmak o işi kaliteli hale getirmiyor. Bazen rahatlamak çok önemli. Kitap okuyabilirsiniz, koşuya çıkabilirsiniz (Maskeeeee!😷) veya film izleyebilirsiniz.

Bu yazımda yazılımcılar için motivasyonu tavan yaptıracak 9 filmden bahsedeceğim. Hadi başlayalım !

Yazılımcı Motivasyonunu Tavan Yaptıran 9 Film

1. The Social Network

Yanlış hatırlamıyorsam Netflix’de izlemiştim bu filmi. Filmin tamamı, Facebook’un bir işletme olarak nasıl büyüdüğü ve yüzleşmek zorunda olduğu çeşitli iniş ve çıkışları anlatıyor.

2. The imitation Game

Bir programcı olarak, bu filmi son derece ilgi çekici bulacaksınız.

İngiliz matematikçi Alan Turing, Alman şifrelerini çözmek için kriptografi ekibine katılır. Matematikçi arkadaşlarının yardımıyla şifreleri kırmak için bir makine yapıyor ve olaylar gelişiyor.

3. Pirates of Silicon Valley

Bu film, programlama filmleri listesinde benim için 1. sırayı hak eden filmdir.

Temelde kişisel bilgisayarın Microsoft ve Apple gibi günümüz devleri tarafından nasıl tasarlandığının hikayesini anlatıyor.

4. Jobs

Film, Stev Job’un kişisel ve üniversite hayatına ışık tutuyor.

Film, Apple’ın bugünkü ticari işletme haline gelmesi etrafında dönüyor.

5. Mr. Robot

1 ay boyunca TryHackme ‘ de takılmama neden olan dizi! Tamam film olmadığını biliyorum ama her bölümü benim için bir film gibiydi.

Gündüzleri bir siber güvenlik firması olan ‘Allsafe’de bir siber güvenlik mühendisi olan Elliot Alderson’un, geceleri ise bir hacker olmasını anlatıyor.(en kısa özet.)

Bu film eğlenceli, asi, çarpıcı müziklere sahip ve hatta programlamanın gerçekçi yönlerini içeriyor.

6. Source Code

Adından da anlaşılacağı gibi, kodlar var dizide : P

Filmdeki kahraman, programlama becerilerini kullanarak başka bir kişinin vücuduna giriyor.

7. The Founder

Bu film bir programcı içermiyor, ancak yeni bir şeylere başlamak istiyorsanız ilk adımınızı atmadan bu filmi izlemenizi tavsiye ederim!

Film sebat, kararlılık ve çalışkanlığı anlatıyor. Konu bir iş kurmaya geldiğinde izlediğim en iyi film. 

8. The Social Dilemma

Günümüz dünyasında yaşayan her insan, sosyal medya denen uyuşturucuya nasıl bağımlı olduğunun farkındadır, yani laboratuvar fareleri olarak yeni bir şey keşfetmek için değil, müşterilere satmak için kullanılıyor, burada reklamcılar müşterimiz, biz sadece ürünüz.

9. The Great Hack

Bu göz alıcı, iyi hazırlanmış belgeselde film yapımcıları, karmaşık teknoloji bilgilerini yükselen dramayla harmanlamanın zorluğuyla yüzleşiyor.

Contact

BİZİMLE FACEBOOK VE İNSTAGRAM SAYFALARINA YAZARAKTA İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

bottom of page