top of page

2020 Yılının En İyi 10 Antivirüs Programı

Giderek artan sayıda siber tehdit, işletmeleri ve tüketicileri hedef aldığından, güvenli ve kapsamlı bir virüsten koruma güvenlik hizmetine sahip olmak her zamankinden daha önemli.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Giderek artan sayıda siber tehdit, işletmeleri ve tüketicileri hedef aldığından, güvenli ve kapsamlı bir virüsten koruma güvenlik hizmetine sahip olmak her zamankinden daha önemli.

Bununla birlikte, kalabalık bir pazar segmentinde, işiniz veya eviniz için en iyi antivirüs yazılımını seçmek zor olabilir.

2020 Yılında Alabileceğiniz En İyi 10 Antivirüs Yazılımı

 

1. Bitdefender Antivirus Plus 2020

Çok yönlü günlük koruma

 

| İşletim sistemi: Sadece Windows

| Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 3

| Öne çıkan özellikler: Yazılım koruması ve iyileştirmesi, gizlilik araçları, isteğe bağlı VPN, Safepay.

En iyi antivirüs yazılımı seçimimiz, 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan ve tam özellikli bir paket sunan Bitdefender Antivirus Plus 2020 olabilir. 

Ayrıca, AV Test ve AV Comparatives gibi önde gelen antivirüs test laboratuarlarından test sonuçlarını karşılaştırarak , Bitdefender antivirüs ürünleri hakkında fikir edinebilirsiniz.

Bitdefender Antivirus Plus 2020’un kurulumu ve çalıştırılması kolaydır. Ancak, ilk indirme ve yüklemeden önce bir e-posta adresi de dahil olmak üzere çevrimiçi bir hesap oluşturmanın gerekli olduğunu unutmayın.

Bazı rakip ürünler yalnızca bir cihazı korurken, bu programın ek lisans olmadan üç cihazın korunmasını sağlaması da iyi bir avantajdır . Ayrıca, bu program yalnızca Windows 10 cihazlarda çalışır. Dahası eski ve daha az sağlam sistemler için bir dezavantaj olması olasıdır.Çünkü son sistemler için geliştirilmiştir.

Yıllık abonelik, yıl boyunca 34.99 $ karşılığında otomatik yükseltmeleri içerir. Bu, kötü amaçlı yazılımların tehditlerini önlemek için programı her zaman güncel tutar. Yıl içinde birçok indirim oluyor . 🙂

 

 

 

 

 

 

 

2. Norton AntiVirus Plus

Sisteminiz için kusursuz koruma

| İşletim sistemi: Sadece Windows

| Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 1

| Öne çıkan özellikler: Gelişmiş gizlilik güvenliği, finansal güvenlik.

Norton Antivirus Plus, şirketiniz için başlangıç seviyesi bir antivirüs programıdır. Norton, uzun yıllardır varlığını sürdürüyor ve on yıllardır sağlam bir üne kavuştu.Ek olarak, Norton yıllık abonelik maliyetleri diğer yazılım şirketlerine göre daha uygundur.

Norton AntiVirus Plus, ayarları kişileştirmek için birkaç özelleştirme seçeneği sunar. Ayrıca, bilinen kötü amaçlı web sitelerine ziyaretleri engelleyerek, kullanıcıyı korur. Antivirüs programı her zaman tetikte ve sürekli çalışıyor, isteğiniz üzerine tarama da yapılabiliyor.

Norton AntiVirus Plus ayrıca tarayıcı için bir şifre yöneticisi olan Norton Identity Safe’e sahiptir. 

3. F-Secure Antivirus Safe

Kullanımı kolay antivirüs koruması

| İşletim sistemi: Windows, Mac, Android, iOS

| Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 3

| Göze çarpan özellikler: Tarama ve bankacılık koruması, Aile Koruması.

F-Secure Antivirus SAFE’nin öne çıkan formülü: güçlü antivirüs yazılımı ile başlayın ve daha sonra bir kullanıcının sistemini tamamen korumak için daha da fazla özellik ekleyin. Bu araçlar, en güvenli çevrimiçi alışveriş için bankacılık korumasını ve aile merkezli güvenlik araçlarını içerir. Windows bilgisayarınızın ötesine bakan bir başka kullanışlı özellik, Android veya iOS mobil cihazınızın kaybolması için bir konumlandırıcıdır.Ayrıca, cihaz bulunamazsa, en azından verileri güvenli tutan uzaktan kilitleme veya silme seçeneği vardır .

AV-testinin analizinde, F-Secure Antivirus SAFE’nin yüksek bir puan aldığını, ancak bazı durumlarda bazı yanlış pozitifleri belirttiklerinden aşırı derecede hassas olduklarını buldular. 

F-Secure Antivirus SAFE’nin yıllık aboneliği 3 cihaza kadar koruma için 34,99 ABD doları tutar.

4. Kaspersky Anti-Virüs

Sağlam bir güvenlik seçeneği

Kaspersky Anti-Virus, antivirüs korumasından daha fazlasını arayanlar için önemli bir seçenek. Bu program yıllık abonelik için 29,99 $ olduğu için ekstra bir tercih sebebi.

Çok sayıda çevresel özelliğe odaklanmak yerine, Kapersky Anti-Virus kötü amaçlı yazılımları önleme ve algılama temelleri üzerine odaklanır ve bunları gerçekten iyi yapar. Web filtreleme yoluyla kötü amaçlı URL’lerin engellenmesi, tehditlerin giderilmesi ve algılanması için antivirüs taraması ve sisteminizi yormadan önce kötü amaçlı yazılım bulmak için akıllı izleme teknolojisi bulunur. 

5. Trend Micro Antivirus + Security

Güçlü antivirüs koruması

|İşletim sistemi: Sadece Windows

| Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 1

| Öne çıkan özellikler: Fidye yazılımı koruması, gelişmiş AI öğrenme, e-posta dolandırıcılığı koruması, Pay Guard

Trend Micro Antivirus + Security, spam ve fidye yazılımı uzmanlığı ile etkili antivirüs önleme konusunda güçlü bir üne sahiptir. Ayrıca kullanımı kolay olduğu belirtiliyor ve büyük antivirüs laboratuvarları test paketlerinde yüksek puanlar veriyor.

Trend Micro Antivirus + Security daha yavaş çalışır ve bazı ürünlerden daha fazla kaynak gerektirir, bu da eski bir sistem için daha az tercih edilen bir seçimdir.

Bunun tersi, bu programın sisteminizi tamamen temizlemek ve sisteminizin Trend Micro Antivirus + Security ile nasıl performans gösterdiğini görmek için 30 günlük ücretsiz deneme hakkı verir. Eğer işinizi görüyorsa, yıllık abonelik yoluyla tek cihaz antivirüs koruması için maliyet 29,95 $ ‘dır.

 

6. Webroot SecureAnywhere AntiVirus

Hafif bir antivirüs çözümü

| İşletim sistemi: Windows ve Mac

| Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 1

| Öne çıkan özellikler: Her zaman açık güvenlik, kimlik koruması, gerçek zamanlı kimlik avı koruması, firewall monitor

Eski bir sisteme sahip olan ve daha hızlı çalışan bir virüs koruma yazılımı isteyenler için Webroot SecureAnywhere AntiVirus’u dikkate almalıdır. Yıllık abonelik, tek bir cihaz için yıllık fiyatı 19,99 $ ‘dır.

Webroot SecureAnywhere AntiVirus, Programları 2 MB’lık bir teensy indirmesidir , bu da daha yavaş internet bağlantısı olan kişiler için idealdir. Bu küçük yazılımın büyük bir artısı, gerçekten hızlı çalışması ve daha eski bir sistemi bile yavaşlatmamasıdır. 

Program küçük olsa da, tüm kötü amaçlı yazılım tehditlerini karşılayabilmektedir: fidye yazılımı, gerçek zamanlı kimlik avı teknolojisi, kimlik güvenliği, güvenlik duvarını ve ağı saldırılar gibi.

 

7. ESET NOD32 Antivirüs

Uzman kullanıcı için virüsten koruma yazılımı

| İşletim sistemi: Sadece Windows

| Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 5

| Öne çıkan özellikler: Fidye Yazılımı Kalkanı, UEFI Tarayıcı, Exploit Engelleyici, bulut tabanlı tarama

ESET NOD32 Antivirus 30 günlük ücretsiz bir deneme sürümü sunar ve memnuniyetinize göre , abonelik yıllık 39,99 ABD dolarıdır.

ESET NOD32 Antivirus, kötü amaçlı web sitelerini engellemek için gerçek zamanlı kötü amaçlı yazılım koruması, mükemmel sezgisel algılama, fidye yazılımı karşıtı katman, istismar koruması ve URL filtreleme özelliklerini içeren kullanışlı bir güvenlik paketidir. Ayrıca, PowerShell kullanarak saldırıları önlemek, kötü amaçlı komut dosyalarına karşı savunma, USB gibi depolama aygıtları için bir tarayıcı ve önyükleme işlemi sırasında koruma için bir UEFI tarayıcısı vardır. 

 

 

8. G-Data Antivirus

Almanlardan antivirüs yazılımı

| İşletim sistemi: Windows, Mac, Android

| Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 1

| Öne çıkan özellikler: USB çubuklarının otomatik taranması, saatlik program güncellemeleri, 7/24 İngilizce telefon desteği

G-Data Antivirus, 1980’lerin ortalarına kadar uzanıyor ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki antivirüs pazarının göreceli yeni bir parçası ve Avrupa pazarında popülerlik kazandı. Antivirüs yazılımı için başlangıç seviyesindeki teklifleri dikkat çekiyor.

Bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilen G-Data Antivirus, kötü amaçlı URL engellemede bir süperstardan daha az olduğu belirtilmesine rağmen, birçok virüs türünü tespit etmede yüksek notlar alır.Çevrimiçi alışveriş ve bankacılık koruması, saatlik güncellemeler, ekli kimlik avı e-postalarına karşı koruma, otomatik USB flash bellek denetimi ve İngilizce desteği için 7/24 telefon hattı içerir.

9. Comodo Windows Antivirüs

Tam koruma paketi

| İşletim sistemi: Sadece Windows

| Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 1

| Öne çıkan özellikler: Bulut tabanlı tarama, güvenli alışveriş, oyun modu

Comodo Windows Antivirus’ün daha karmaşık kurulumu, uzman bir kullanıcı için daha uygundur. Comodo Windows Antivirus yüklendikten sonra virüs algılamasında çok etkilidir ve daha sonra Otomatik Sandbox Teknolojisi adlı bir özellik ile tamamen izole edilmesini sağlar. 

Ek bir özellik : internetteki en son virüsleri algılayabilen ve güncel olan yerel virüs imzalarına güvenmeyen bulut tabanlı antivirüs taramasıdır. Oyuncular ayrıca video oyunlarının antivirüs yazılımı uyarıları tarafından kesintiye uğramamasını sağlayan yazılımın Oyun Modunu ise oyuncuların çok seveceğine eminim.

10. Avast Pro

Pro sürümü ücretsiz sunan Adam Gibi Adam Yazılım 🙂

| İşletim sistemi: Sadece Windows

| Kapsanan maksimum cihaz sayısı: 1

| Öne çıkan özellikler: Wi-Fi denetçisi, tarayıcı temizleme, akıllı analitik virüs algılama

Avast, özellikle ücretsiz olması nedeniyle antivirüs alanında uzun süredir devam eden ve mükemmel bir üne sahiptir. Bununla birlikte, daha fazla koruma ekleyerek yükseltmeyi düşünmeye değer hale getiren ücretli bir teklif olan Avast Pro’ya da sahiptir.

Avast Pro, şüpheli dosyaların koruma alanı, DNS’nizi ele geçirmeye karşı koruma, kablosuz kaçak avcılık saldırılarına karşı Wi-Fi denetimi ve istenmeyen araç çubukları ve kötü amaçlı tarayıcı uzantıları için tarayıcı temizleme gibi ek özelliklere sahiptir. Desteğe ihtiyaç duyulması durumunda Avast Pro yazılımı içinden kolay mesajlaşma sağlanır.

 Tek bir Windows PC aboneliği yıllık 49,99 ABD dolarıdır, ancak tam 30 gün boyunca ücretsiz olarak denenebilir .

Contact

BİZİMLE FACEBOOK VE İNSTAGRAM SAYFALARINA YAZARAKTA İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

bottom of page